Reggel 73,2 kg... Nem tudom, hogy ez most a hétvége miatt van, vagy mert az elején a gyors vízveszteség miatt ment le 1,3 kg. Gondolom együttesen a kettő. De nem szabad, hogy elkeserítsen, hisz így is 1 kg fogyás összesen két hét alatt, ami megfelel az egészséges fogyási ütemnek (heti 0,5 kg). Ettől független keményebbnek kell lennem, a gond, hogy elmegyek csütörtökön 4 napra IHB nyaralásra...
Reggeli (309,65 kcal):
49 g pirítós (Spar „korpás” kenyér) (139,65)
51 g főtt tojás (71,4)
46 g főtt krumpli (40,02)
83 g uborka (9,13)
14 g füstölt-főtt tarja (28,42)
23 g paprika – erős, kaliforniai (4,6)
72 g zöldségkrém (16,43)
Tízórai (175,89 kcal):
41 g Chio sajtos popcorn
Ebéd (486,85 kcal):
- 322 g tárkonyos patisszonleves (75,1)
- 392 g rakott tészta (411,84)
Uzsonna (180,11 kcal):
1 tejeskávé (50)
1 sport szelet – kicsi (27 g) (112,05)
30 g szeder (9,6)
1 Haas Vas + C + folsav + B6 + B12 pezsgőtabletta (9)
A vasnak fontos szerepe van az oxigén szállításában, raktározásában, a sejtek növekedésében és szaporodásában. A vassal szervezetünk nagyon gazdaságosan bánik, ugyanis csak felszívódni tud, de a szokásos utakon kiválasztódni nem képes. Vasvesztés abban az esetben történik, ha sejtek távoznak, ami természetes a bőr és bélnyálkahártya állandó megújulása során. Nagyobb fokú vasvesztés vérzéskor lép fel, ezért a nők sokkal inkább ki vannak téve vashiány kialakulásának. A táplálékkal bevitt vasnak csak nagyon kis része hasznosul. Átlagosan 6 mg vas kerül a szervezetbe a normális étrenddel, és ebből mindössze 1 mg az, ami fel is szívódik. A tartós vashiány és az ennek következtében kialakuló vérszegénység hosszú távon komoly betegségek kialakulásához vezethet, és a szellemi fejlődés elmaradását eredményezheti.
A C-vitamin jelenléte nagyban elősegíti a vas gyors felszívódását. Az aszkorbinsav fokozza szervezetünkben az immunrendszer működését, növeli a fehérvérsejtek számát, melyek szembeszállnak a testünket megtámadó kórokozókkal, és fokozza a fehérvérsejtek működését. Jelentősen csökkenti a meghűléses betegségek, a nátha tüneteit. Antioxidáns hatásánál fogva véd a szervezetet fenyegető rákkeltő anyagok káros hatásától.
A B12-nek szerepe van az idegi ingerületek gyors átvitelét biztosító velőhüvely előállításában, az étvágy kiegyensúlyozásában, és az egészséges vörösvérsejtek termelésében. Megelőzi a vérszegénységet, serkenti a testnövekedést, védi az idegrendszert. B6 kell ahhoz, hogy a B12 jól felszívódjék.
A folsav, más néven B9-vitamin, kulcsfontosságú a sejtek anyagcseréjében, a sejtosztódásban, és a DNS-láncokat előállító molekulák előállításában. A B12-vitaminnal együtt csökkenti a vér homocisztein szintjét, ezzel csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának esélyét. Segít a fehérje lebontásában, és a vérképzésben, a vörösvértestek ép formájáért, a fehérvértestek képzéséért, és a vérlemezkék képzéséért felel. Antioxidáns, ízületi problémákon is segíthet. Jelenléte hozzájárul a gyomorrendszer, és a szájnyálkahártya épségének megőrzéséhez. Érdekes módon mesterséges készítményekből jobb a felszívódása, mint természetes forrásaiból.
Vacsora (246,62 kcal):
töltött cukkini
103 g cukkini (19,57)
68 g baromfivirsli (134,64)
15 g trappista sajt (55,56)
50 g paradicsom (11)
5 g lilahagyma (1,95)
57 g uborka (6,27)
11 g ketchup (11,33)
7 g mustár (6,3)
só
Össz.: 246,62 kcal
A cukkinit meghámoztam, "kibeleztem". A zöldségeket apróra daraboltam és összekevertem a mustárral és a ketchuppal, majd beletöltöttem a cukkinibe, a virslivel együtt. Tetejére sajtot vágtam. Jénaiba fektettem, egy kevés sós vizet tettem alá és kb. 30 perc alatt megsütöttem (h még ropogjon a cukkini kicsit).
A fehér mustár magja házi gyógyszerként is alkalmazható. Belsőleg érelmeszesedés, magas vérnyomás, anyagcsere és gyomorpanaszok, epehólyag és májproblémák ellen segít. Egy teáskanálnyi mustár jó hatású lehet enyhe gyomorégés esetén. Ismert étvágyjavító és antibakteriális hatása. Ugyanakkor erős élénkítő, vérkeringést serkentő tulajdonsággal rendelkezik, így kenőcs formájában reumás fájdalmak, lumbágó és isiász kezelésére használják. – savasít, úgyh óvatosan, ill. gondolom, ami tubusos mustár, az nem feltétlenül a legegészségesebb
Össz.: 1399,75 kcal
35 perc szobabicikli (13,8 km – kb. 207 kcal)
7 szál cigi
"ENGEDJÜK EL, AMIRE VÁGYUNK!
„Azoknak, akiknek a túlélést eddig a dolgok irányítása és önmaguk feladása nyújtotta, nem lehet könnyű az elengedés.” (Lépj ki a társfüggőségből!)
Gyógyulásunk során megtanuljuk, mennyire fontos, hogy tudjuk, mit akarunk, és mire van szükségünk. És mi az eredménye ennek az elgondolásnak? Lesz egy óriási méretű, de pontosan meghatározott tartalmú csomagunk, amelybe ki nem elégített vágyainkat és szükségleteinket gyömöszöltük. Vállaljuk a kockázatot, és nem tagadjuk többé, hanem elfogadjuk. Csupán az a gond, hogy ezek csak ott vannak kielégítetlenül. Ez igencsak idegesítő, fájdalmas, bosszantó, néha kényszeres helyzet lehet.
Szükségleteink pontos megfogalmazása után van egy újabb lépés ahhoz, hogy megkaphassuk, amit szeretnénk, illetve, amire szükségünk van. Ez a lépés a gyógyulási folyamat egyik spirituális iróniája; ugyanis vágyainkat és szükségleteinket egyszerűen elengedjük, miután oly sok nehézség árán sikerült őket meghatároznunk. Elengedjük, lemondunk róluk – gondolati, érzelmi, spirituális és fizikai szinten. Ez olykor azt jelenti, hogy feladjuk a dolgot. Nem mindig könnyű eljutni idáig, de rendszerint éppen ide kell eljutnunk.
Milyen sokszor megesett velem, hogy először tagadtam, amire vágytam, aztán megtettem mindent, hogy meghatározzam igényeimet, azután pedig bosszankodtam és ideges lettem, amiért nincs meg, amire vágyom, és fogalmam sincs, hogy kaphatom meg. Ha ilyenkor megpróbálom úgy irányítani vagy befolyásolni a dolgokat, hogy mégis megkapjam, rendszerint még rontok is a helyzeten. A keresgélés, a folyamat irányítására tett próbálkozás általában csődöt mond. Elkeseredésemre rá kell jönnöm, hogy el kell engednem a dolgot.
Néha el kell jutnom arra a pontra is, amikor kimondom: „Már nem is akarom! Tudom, hogy fontos lenne, de nem tudom úgy irányítani az életemet, hogy megkaphassam. Már nem érdekel. Abszolút boldog leszek nélküle, sőt annak reménye nélkül is, hogy megkapom, mert épp a reménykedés készít ki leginkább: minél inkább reménykedem, annál jobban kikészülök attól, ha nem kapom meg.”
Nem tudom, a folyamat miért éppen így működik. Csak annyit tudok, hogy nálam így működik. Gyakran megkaphatjuk, amire igazán vágyunk, vagy amire igazán szükségünk van. Vagy még annál jobbat is. Az elengedés része annak, hogy megkaphassuk.
Ma igyekszem elengedni azokat a vágyaimat, és szükségleteimet, amelyek hiányérzetet keltenek bennem. Céljaim listájához csatolom, azután elengedem őket. Bízom a sorsban, hogy teljesíti szívem vágyait, és Ő időzítése szerint és úgy, ahogy Ő akarja."